Під такою назвою в читальній залі № 1 бібліотеки ДДПУ для студентів І-ІІІ курсів педагогічного факультету 7 лютого був проведений тематичний  бібліографічний  огляд  літератури   до 140-річчя від дня народження Наталії Дмитрівни Лубенець, вітчизняного педагога, фахівця з дошкільного виховання.

Тривалий час ім’я Наталії Лубенець  як  педагога - просвітителя, активного громадського діяча замовчувалось, а її творча спадщина не вивчалася. І сьогодні,  на жаль, бібліографія  педагогічної спадщини Н. Д. Лубенець незначна.

Н. Д. Лубенець увійшла до плеяди визначних жінок - педагогів України початку ХХ сторіччя ( поряд з Х. Алчевською, С. Русовою, О. Карпинською), як активний громадський діяч, організатор суспільного дошкільного виховання, педагог і науковець, яка зробила вагомий внесок у розробку теорії дошкільного виховання.

Н. Д. Лубенець -  автор багатьох педагогічних праць, перший і незмінний редактор журналу “Дошкольное воспитание”, голова Товариства народних дитячих садків у місті Києві, викладач жіночого Київського Фребелівського педагогічного інституту.

А ще вона була дружиною і соратницею знаного вітчизняного педагога Тимофія Григоровича Лубенця.

Зав.сектором культурно-просвітницької роботи бібліотеки Олена Анатоліївна Борщова  розповіла про життєвий шлях та громадсько-освітню діяльність “цієї подвижниці в царині національної педагогіки”, а також зробила огляд праць сучасних науковців, опублікованих на сторінках журналів “Дошкільне виховання”, “Рідна школа”, “Педагогіка і психологія”, які були експоновані на однойменній книжково - ілюстративній виставці разом з іншими документами.

Педагогічні ідеї, практичні поради Наталії Дмитрівни Лубенець не втратили своєї актуальності і в наш час.

За словами науковця Тетяни Куліш: “використання її доробку може дати добрі плоди й сьогодні”.

Цим заходом присутні віддали данину   пам’яті   визначному вітчизняному педагогу.